logo
logo

Platforma Epsilon

Platforma Epsilon jest rozwiązaniem przeznaczonym do prowadzenia badań komputerowych wybranymi testami z oferty Pracowni, pozwalającym ponadto na automatyczne obliczenie wyników i wygenerowanie raportu.

Co zyskujesz dzięki platformie?

Dostęp do znanych
i sprawdzonych narzędzi z oferty naszej pracowni

Sprawdź ofertę e-testów

Wygodne przeprowadzanie badań komputerowych

Możliwość budowania bazy osób badanych

Generowanie raportów
z przeprowadzonych badań
i eksport danych w formacie CSV

Dowiedz się więcej o raportach

Jedno konto dla organizacji (wspólna pula środków, oddzielny login i hasło dla każdego użytkownika)

Swobodne dysponowanie budżetem dzięki rozwiązaniu portfelowemu.

Doładuj portfel

Jak przeprowadzać badanie na platformie?

Przeprowadzenie badania testem psychologicznym na komputerowej Platformie Epsilon jest nadzwyczaj proste.

Wybierz kogo chcesz zbadać

Wybierz osobę z rejestru lub wprowadź do systemu Epsilon dane nowej osoby

Wybierz test lub baterię testów psychologicznych z oferty Pracowni

Zdefiniuj dowolną baterię testów z dostępnych na platformie metod

Zdecyduj w jakiej formie będzie odbywać się badanie

Badanie papier-ołówek lub badanie komputerowe (stacjonarnie albo zdalne)

... i gotowe

Po zakończonym badaniu Epsilon automatycznie obliczy wyniki
i wygeneruje raport techniczny dla diagnosty

Po pierwsze należy wprowadzić dane osoby badanej do bazy danych. Badani mogą być rejestrowani przy użyciu imienia i nazwiska, nie ma jednak przeszkód, aby zamiast podawania danych osobowych, użyć identyfikatora przypisanego do danej osoby badanej (dowolnego ciągu znaków alfanumerycznych, pozwalająca osobie przeprowadzającej badanie na zidentyfikowane badanego). Ponadto należy wprowadzić do bazy wiek i płeć osoby badanej. Nie ma możliwości zbierania danych od anonimowych osób (czyli bez wiedzy osoby badającej, kto wypełnia test).

Następnie należy powiązać badania wybranym testem z osobą badaną z bazy danych. Badanie nie musi być przeprowadzone od razu. Osoba prowadząca badanie może wcześniej dodać do bazy dane wszystkich badanych oraz przypisać do nich badania, natomiast same badania mogą odbyć się innego dnia, w innym miejscu i na innym komputerze. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne zaplanowanie pracy.   

Samo badanie można przeprowadzić na 3 różne sposoby:

  • badanie komputerowe w obecności psychologa,
  • badanie komputerowe na odległość z zachowaniem odpowiednich procedur nadzoru nad procesem badania,
  • badanie tradycyjną metodą papier-ołówek, z późniejszym wprowadzanie wyników z badań na platformę.

Badanie komputerowe na odległość

W przypadku, gdy jedyną możliwością przeprowadzenia badania jest badanie zdalnie, badanie powinno być wykonywane z nadzorem nad osobą badaną (np. przez Skype).
Przydatne informacje
Aby badany mógł wziąć udział w badaniu na odległość przez Platformę Epsilon, musi mieć zainstalowaną aplikację (nie ma możliwości zrobienia badania przez przeglądarkę). Następnie osoba przeprowadzająca badanie, wysyła osobie badanej kod badania wygenerowany na platformie. Wysłane kody nie mają terminu ważności.
Osoba badana nie otrzymuje automatycznej informacji zwrotnej, tak więc wyniki i raporty są dostępne wyłącznie dla osoby przeprowadzającej badanie.

Dostępne licencje

W przypadku każdego testu dostępnego na platformie Epsilon można zakupić albo jednostki badaniowe albo jednostki wprowadzania wyników

Licencje
badaniowe

z raportem

Pozwalają na przeprowadzanie całego badania na komputerze.

Przeprowadzenie badania na komputerze
Możliwość przeprowadzenia badań na odległość
Eksport wyników do pliku CSV
Doładowanie portfelowe
Moduł do obliczania wyników
Dodawanie nowych użytkowników do konta
Raport ze wstępną interpretacją wyników
Dowiedz się więcej o raportach

Licencje
wprowadzania wyników

z raportem

Umożliwiają wprowadzenie wyników z badania przeprowadzonego wersją papier-ołówek.

Przeprowadzenie badania na komputerze
Możliwość przeprowadzenia badań na odległość
Eksport wyników do pliku CSV
Doładowanie portfelowe
Moduł do obliczania wyników
Dodawanie nowych użytkowników do konta
Raport ze wstępną interpretacją wyników
Dowiedz się więcej o raportach

Jak zacząć korzystać z platformy Epsilon?

1.

Zapoznaj się z wymaganiami systemowym i regulaminem

Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się zalecanymi wymaganiami systemowymi na stronie www.epsilon.practest.com.pl oraz regulaminem korzystania z Platformy Epsilon.

2.

Podpisz umowę powierzenia danych osobowych

Aby rozpocząć korzystanie z platformy Epsilon konieczne jest podpisanie Umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Dokument podpisany przez osoby do tego upoważnione należy dostarczyć do Księgarni Symptomy (Belwederska 6A, Warszawa) w dwóch egzemplarzach osobiście lub drogą pocztową. Konieczne jest dostarczenie oryginału umowy (skan lub ksero nie są wystarczające). Dokumenty można także wysłać mailem z podpisem elektronicznym kwalifikowanym.

3.

Zakup licencje lub doładuj portfel

Dostęp do Platformy Epsilon uzyskuje się po dokonaniu zakupu dowolnej liczby licencji na badania lub doładowaniu portfela wybraną kwotą. Zakupu można dokonać za pośrednictwem naszego sklepu internetowego lub w Księgarni Symptomy (ul. Belwederska 6A w Warszawie). Procedura zakupu i płatności jest prosta i przebiega analogicznie jak przy zakupie innych produktów. Po sfinalizowaniu zakupu klient otrzymuje odpowiedni kod licencji w formie wydruku lub wiadomości e-mail. Liczba dostępnych badań na koncie użytkownika jest aktualizowana w momencie wprowadzenia zakupionego przez niego kodu licencji na platformę.

Wraz z założeniem konta i pierwszym logowaniem do platformy Epsilon, użytkownik otrzyma po dwie darmowe licencje na badanie każdym z zakupionych przez siebie testów (dostępne jedynie gdy przy pierwszym zakupie została wybrana opcja zakupu licencji a nie zasilenia portfela klienta). Darmowe licencje mają pomóc w zapoznaniu się z funkcjonowaniem platformy i pozwolić na przeprowadzenie badań próbnych, bez straty zakupionych licencji. Zachęcamy do zakupu wielu tytułów testów za pierwszym razem, aby móc dobrze zapoznać się możliwościami platformy.

4.

Zainstaluj oprogramowanie

Kolejnym krokiem jest pobranie ze strony www.epsilon.practest.com.pl i zainstalowanie oprogramowania Epsilon. Platformę Epsilon instaluje się na komputerze z systemem operacyjnym Windows. Po zainstalowaniu aplikacji należy ją uruchomić i założyć nowe konto użytkownika, wykorzystując kod otrzymany przy pierwszym zakupie wybranego produktu Epsilon.
Obecna wersja Platformy nie działa na urządzeniach z innymi systemami operacyjnymi np. macOS, Linux, Android. Poprawność działania Platformy Epsilon nie była sprawdzana na tabletach i smartfonach. Rekomendujemy prowadzenie badań na komputerach stacjonarnych lub laptopach z przekątną ekranu nie mniejszą niż 15”.

Platforma nie wymaga opłaty instalacyjnej czy stanowiskowej. Jedyne koszty jakie ponosi klient to koszty jednostek, pozwalających na przeprowadzenie badań. Dostęp do platformy nie jest ograniczony w czasie. Epsilon można uruchamiać na wielu komputerach i prowadzić badania jednocześnie na nieograniczonej liczbie stanowisk. Zainstaluj platformę

5.

Zarejestruj się

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać zakładkę „Panel administracyjny” a następnie kliknąć w opcję „Zarejestruj się”. Pola obowiązkowe do wypełnienia są oznaczone gwiazdką. Jeżeli Platforma Epsilon jest wykupiona przez osobę fizyczną, w pole nazwa instytucji należy ponownie wpisać swoje imię i nazwisko.

6.

Korzystaj do woli

Dzięki otrzymanym przy zakupie kodom licencji, możesz przebadać tyle osób, ile zakupiłeś jednostek badaniowych lub wprowadzić wyniki tylu osób, ile zakupiłeś jednostek wprowadzania wyników. W przypadku zakupu doładowania portfelowego, po wprowadzeniu kodu, portfel zostanie zasilony i będziesz mógł swobodnie dysponować nabytymi środkami – wymieniać je na potrzebne w danym momencie jednostki badaniowe lub wprowadzania wyników. W każdej chwili możesz dokupić e-jednostki lud doładowanie portfelowe.

Dlaczego warto korzystać
z oprogramowania Epsilon

Platforma Epsilon jest naszym autorskim projektem łączącym nowoczesne technologie i wieloletnią dbałość o jakość, z której jesteśmy znani. Na platformie udostępniliśmy już ponad 40 testów psychologicznych, dobrze znanych z tradycyjnej oferty Pracowni. Wybraliśmy najpopularniejsze tytuły o sporym zróżnicowaniu, które pozwolą na zbadanie m.in. inteligencji, osobowości, samooceny, temperamentu. Lista dostępnych e- testów jest sukcesywnie rozszerzana i z czasem powinna objąć większą część oferty Pracowni.

Przyjazny interface i łatwa obsługa

Korzystanie z platformy Epsilon nie wymaga zaawansowanych umiejętności informatycznych. Serwis jest intuicyjny i ergonomiczny – wykonanie podstawowych zadań wymaga jedynie kilku kliknięć. Platforma została wyposażona w rozbudowany panel pomocy dla użytkownika. Każda strona serwisu internetowego zawiera odnośnik do karty Pomocy, na której szczegółowo opisane są wszystkie elementy znajdujące się na danej stronie.

Możliwość tworzenia baterii testów i eksportu wyników do arkusza kalkulacyjnego

Epsilon został zaprojektowany jako narzędzie mające ułatwić pracę psychologa. Platforma pozwala m.in. na samodzielne budowanie baterii testów i tworzenie bazy danych osób badanych. Dodatkowo wyniki testów można eksportować do arkusza kalkulacyjnego i poddawać analizom statystycznym np. w celu stworzenia norm lokalnych lub do celów naukowych.

Automatyczne obliczanie wyników

Platforma Epsilon automatycznie oblicza wyniki zakończonych badań i generuje z nich szczegółowy raport. Skraca to czas potrzebny na przeprowadzenie badania nawet o kilka godzin (zwłaszcza w wypadku złożonych narzędzi). Automatyczne obliczanie wyników eliminuje ryzyko pomyłki w obliczeniach.

Lepsza organizacja pracy

Platforma Epsilon pozwala na zaplanowanie wielu badań, które mogą być realizowane w różnych terminach. Cała część administracyjna może być realizowana w dogodnym dla użytkownika czasie, niezależnie od momentu, w którym zostanie przeprowadzone badanie. Pozwala to na lepszą organizację własnej pracy. Wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenie badania, znajduje się w jednym miejscu, zawsze i wszędzie, gdzie jest dostęp do komputera.

Gromadzenie i przechowywanie wyników może być kłopotliwe, zwłaszcza, gdy badania wykonywane są na różnym sprzęcie. Dzięki platformie wszystkie wyniki badań i informacje o badanych zgromadzone są w jednym miejscu, do którego bezpieczny dostęp możliwy jest z dowolnego komputera.

Jedno konto dla organizacji

Architektura systemu pozwala na zakładanie kont dla organizacji, z którego korzystać będzie wiele osób, o różnym stopniu uprawnień. Użytkownicy w ramach jednej organizacji mogą korzystać z jednej bazy osób badanych oraz wspólnie dysponować zakupionymi przez organizację licencjami na badania. Takie rozwiązanie znakomicie porządkuje organizację pracy członków zespołu.

Obniżenie kosztów badań

Dzięki możliwości przeprowadzenia całego badania na platformie Epsilon, nie trzeba nabywać kompletu materiałów do wybranego testu – arkuszy pytań, arkuszy odpowiedzi, zeszytów testowych, klucza. Nie trzeba także samodzielnie obliczać wyników, co przy badaniach większej liczby osób lub badaniach bateriami testów zajmowało często wiele godzin. Korzystanie z platformy Epsilon to oszczędność czasu i pieniędzy. Klient, który zakupił licencję na określony test ma gwarancję dostępu do najnowszej wersji narzędzia. Testy na platformie Epsilon będą aktualizowane w przypadku zmian w normach, kształcie narzędzia i innych.

Najczęściej zadawane pytania

W celu zapewnienia najwyższych standardów ochrony danych osobowych prace nad stworzeniem Platformy Epsilon zostały poprzedzone licznymi konsultacjami z GIODO. Dane osobowe oraz wyniki testowe są przechowywane na serwerze dedykowanym wyłącznie dla Pracowni Testów Psychologicznych. Ponadto, przy komunikacji pomiędzy aplikacją, a serwerem Platforma Epsilon korzysta z certyfikatów SSL – analogicznych do tych stosowanych w bankowości elektronicznej. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa transmisji i przechowywania danych.
W przypadku, gdy jedyną możliwością przeprowadzenia badania jest badanie zdalnie, badanie powinno być wykonywane z nadzorem nad osobą badaną (np. przez Skype).

Aby badany mógł wziąć udział w badaniu na odległość przez Platformę Epsilon, musi mieć zainstalowaną aplikację (nie ma możliwości zrobienia badania przez przeglądarkę). Następnie osoba przeprowadzająca badanie, wysyła osobie badanej kod badania wygenerowany na platformie. Wysłane kody nie mają terminu ważności.

Osoba badana nie otrzymuje automatycznej informacji zwrotnej, tak więc wyniki i raporty są dostępne wyłącznie dla osoby przeprowadzającej badanie.
Tak, istnieją specjalne licencje badawcze (naukowe, bez raportu) pozwalające na przeprowadzenie badania (także na odległość) oraz eksport wyników do arkusza kalkulacyjnego, co pozwala na poddanie ich analizom statystycznym np. do celów naukowych.

Licencje badawcze nie posiadają modułu do obliczania wyników ani możliwości wygenerowanie raportu.

Licencje badawcze udostępniamy wyłącznie uczelniom, ich pracownikom prowadzącym badania naukowe, doktorantom oraz studentom piszącym pracę magisterską. Licencje badawcze mogą być użyte jedynie w zarejestrowanych kontach badawczych (naukowych).

Licencji badawczych nie można zakupić przez stronę internetową, nie ma też możliwości doładowania portfelowego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym Działem Handlowym.
Tak, istnieje taka możliwość. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby każdy pracownik zarejestrował sobie osobne konto. Zgodnie z zapisami zawartymi w regulaminie korzystania z Platformy Epsilon w obrębie organizacji decydują jej wewnętrzne regulacje.
Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja pobiera z serwera pliki potrzebne do przeprowadzenia badania. Jeżeli Klient dokonał zakupu wielu testów, proces pobierania niezbędnych plików może trwać kilka lub w skrajnych przypadkach kilkanaście minut. Jednak każde kolejne uruchomienie aplikacji powinno trwać znacznie krócej (z reguły kilka sekund).
W celu zachowania standardowej procedury testowania w trakcie badania zablokowane są niektóre funkcje systemu Windows. Osoba badana nie może w trakcie badania minimalizować aplikacji i uruchamiać innych programów (w tym przeglądarki internetowej). Zablokowana jest również funkcjonalność robienia print screenów.
Badanie przeprowadzane za pośrednictwem przeglądarki internetowej byłoby narażone na przerwanie na skutek zerwania połączenia z Internetem, co z kolei rodziłoby problemy techniczne. Taka procedura byłaby również wątpliwa ze względu na standardy administrowania testów psychologicznych.
Obecna wersja oprogramowania została stworzona dla systemu operacyjnego Windows. Jeżeli urządzenie mobilne ma zainstalowany system operacyjny Windows, można przeprowadzać badanie przy jego użyciu. Planujemy stworzenie wersji Platformy uniezależnionej od systemu operacyjnego Windows. Należy jednak pamiętać o tym, że ekrany urządzeń mobilnych są znacznie mniejsze, co może mieć wpływ na czytelność pozycji testowych, zwłaszcza tych, które mają postać rysunków.
Jeżeli w trakcie przeprowadzania badania komputer uległ awarii, psycholog ma możliwość dokończenia badania na tym samym sprzęcie przez 2 godziny od momentu wystąpienia usterki. Po tym czasie badanie zostaje uznane za przerwane a licencja związana z jednostką badaniową zostaje odjęta z konta użytkownika.

Chcesz otrzymywać aktualne informacje
o testach, szkoleniach i promocjach na książki?

Wczytywanie...

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙